Gjakova
Shkronjat

Kryetari i Partisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëkohësisht kryetari i kuvendit Kadri Veseli ka marrë pjesë në memorialin përkujtimor në fshatin Jabllanic të Komunës së Gjakovës ku u përkujtuan 33 dëshmorët e rënë.

Veseli ka shfrytëzuar këtë memorial që ta përdorë për fushatë zgjedhore ku mes tjerash përshëndeti siç tha ai nipin e Shqiponjës kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Me vjen mire qe është këtu dhe e përshëndesë atë që është nip i Shqiponjës, kryeministrin Ramush Haradinaj”, ka thënë Veseli.

Në këtë memorial e pranishme ishte edhe kryetarja e Komunës së Gjakovës, e cila në koalicion parazgjedhor është futur me Lidhjen Demokratike të Kosovës.