Banorët e fshatërave Shishman, Smolicë dhe Popoc të komunës së Gjakovës u takuan me Kandidatin për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së Hajdar Beqa. Në këtë takim elektoral Beqa  shpalosi platformën qeverisësë të Koalicionit PDK-AAK-NISMA.Me këtë rast ai iu drejtua banorëve të kësaj ane duke thënë se  Reka e keqe ka dhënë shumë për vendin e ne do të ia kthejmë shpresën vendit tonë e për këtë nevojitet vota juaj.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatërave Shishman, Smolicë dhe Popoc (Video)

Në kuadër të fushatës elektorale kandidatët për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e  Partisë Demokratike e Kosovës u takuan me qytetarët e komunës së Junikut.

Artikulli i plotë: Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së u takuan me qytetarët e Junikut (Video)

Kështu u prit kandidati për kryeministër të Kosovës, Albi Kurti, së bashku me kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, nga aktivistë dhe banorë të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Vetëvendosje në Gjakovë: Me 11 Qershor votoni kundër krimit dhe korrupsionit (Video)

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëherit kryetar I degës së PDK-së në Gjakovë, Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatërave Bërjahë dhe Stubëll të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatërave Bërjahë dhe Stubëll (Video)

Në komunën e Gjakovës, ka qëndruar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. I pari i qveverisë shqiptare, pas takimit që ka pasur me presidentin e Kosovës, në ambientet e Carshisë së Vjetër, ka treguar arsyen e kësaj vizite në këtë qytet.

Artikulli i plotë: Edi Rama: Gjakova, qendër e qytetërimit (Video)

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore, Hajdar Beqa, kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike, ka mbajtur konferencë për media në komunën e Gjakovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa: Me Fillimin e Ri fitojnë qytetarët e Kosovës (Video)

Në kuadër të fushatës elektorale kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në Gjakovë Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatërave Madanaj, Rracaj dhe Ramoc të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa zhvillon fushatë me banorët e fshatrave Madanaj, Rracaj, Ramoc dhe Dobrosh (Video)

Dy kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës, Violeta Dema dhe Dr. Muharrem Kuci nga Nisma për Kosovën, kanë bashkëbiseduar me banorë të fshatit Skivjan të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Kandidatë për deputetë nga Nisma për Kosovën takohen me banorë të fshatit Skivjan (Video)

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës Hajdar Beqa dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në komunën e Gjakovës mbajti takim elektoral me qytetarët e bashkësisë së 7-të dhe 8-të lokale në Gjakovë.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Hajdar Beqa zhvilloi fushatë me bashkësinë e 7-të dhe...

Kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, janë takuar me banorë të fshatit Dobrosh të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Kandidatë për deputetë nga AAK-ja takohen me banorë të fshatit Dobrosh (Video)

Këtë serrë, një nga feremerët e fshatit Rogovë, e ka fituar si donacion nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë, dhe Zhvillimit Rural. E për të parë nga afër punën këtu, por edhe të të gjithë fermerëve të kësaj ane, erdhën kandidatë nga koalicioni LDK, AKR, dhe Alternativa.

Artikulli i plotë: Koalicioni LDK, AKR, dhe Alternativa takohen me fermerët e Rogovës së Hasit (Video)

Kështu i’u organizua ceremonia e pensionimit, dy mësimdhënëseve në shkollës e mesme të Mjekësisë “Hysni Zajmi” Gjakovë. Ferjall Sahatqija dhe Pashke Ndrecaj po e kanë të vështirë këtë moment të ndarjes nga kolegët dhe nxënësit. Megjithatë, vitet e mësimdhënies në këtë institucion të arsimit do t’i kenë kujtimet më të bukura të jetës së tyre profesionale.

Artikulli i plotë: Në shkollën e mjekësisë "Hysni Zajmi" në Gjakovë pensionohen dy mësimdhënëse (Video)

Në tubimin elektoral të zhvilluar me banorët e fshatit Cermjan të komunës së Gjakovës, kandidati për deputet në kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës Hajdar Beqa tha se guximshëm  kërkoj votën tuaj në mënyrë që të angazhohemi dhe përkushtohemi në vlerat të cilat I ka krijuar PDK.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga PDK Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatit Cermjan (Video)

Zyrtarë komunalë, mësimdhënës, nxënës dhe banorë të fshatit Rogovë të Hasit, sot u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të ulët “Haxhi Hoti”. Ata erdhën që të shohin nga afër programin festiv të përvjetorit të themelimit të këtij institucioni të arsimit.

Artikulli i plotë: Shënohet përvjetori i themelimit të shkollës "Haxhi Hoti" në Gjakovë (Video)

Kandidati për deputet në kuvendin e Kosovës dhe njëherit  kryetari I degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Gjakovë, Hajdar Beqa mbajti takim elektoral me banorët e nëndegës së tretë të bashkësisë lokale në Gjakovë.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga PDK Hajdar Beqa takohet me banorët e nëndegës së tretët të bashkësisë...

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës  nga Partia Demorkatike e Kosovës Hajdar Beqa në takimin elektoral me banorët e fshatit Gerqinë të rajonit të Hasit shpalosi programin qeverisës të koalicionit PDK-AAK-NISMA, e me këtë ai rast kërkoi edhe votën e banorëve të kësaj ane.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatit Gërqinë (Video)

Kjo nuk është hera e parë që Partia e Drejtësisë, dega në Gjakovë, shtron iftar për nder të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë mbrëmje, ku të ftuarit ishin nga kategori të ndryshme shoqërore , fjalën hyrëse e morri kryetari i këtij subjekti politik në Gjakovë Bahri Bokshi, si dhe kryetari i Bashkësisë Islame në këtë komunë, Ahmet Efendi Hoxha.

Artikulli i plotë: Partia e Drejtësisë prezanton kandidatët për deputetë në Gjakovë (Video)

Në takimin elektoral të mbajtur me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit, kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëherit kryetar I këtij subjekti politik në Gjakovë, Hajdar Beqa  tha se votën  tuaj sdo ta marr si privilegj por si përgjegjësi, andaj kërkoj ta besoni konceptin fillimi I ri sepse do të marrim vendime të mëdha për qytetarët e Republikës së Kosovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit (Video)

Kandidatë për deputetë nga radhët e subjektit politik të Partisë Demokratike të Kosovës, janë takuar me banorë të fshatit Rogovë të Hasit. Ata janë shprehur të bindur në përkrahjen e kësaj ane për koalicionin PDK, AAK, dhe Nisma.

Artikulli i plotë: Kandidatë për deputetë nga PDK-ja takohen me banorë të Rogovës së Hasit (Video)

Ka ndërruar jetë, specialisti i otorinolaringologjisë, Arsim Hoxha. Hoxha,poashtu për disa vite me radhë ishte drejtor i spitalit rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë. Për këtë, ky institucion shëndetësor organizoi mbledhje komemorative për të nderuar jetën dhe veprën e specialistit të ORL-së, Dr. Arsim Hoxha.

Artikulli i plotë: Ndërron jetë specialisti i ORL-së, Dr. Arsim Hoxha (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing