Në takimin elektoral të mbajtur me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit, kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëherit kryetar I këtij subjekti politik në Gjakovë, Hajdar Beqa  tha se votën  tuaj sdo ta marr si privilegj por si përgjegjësi, andaj kërkoj ta besoni konceptin fillimi I ri sepse do të marrim vendime të mëdha për qytetarët e Republikës së Kosovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit (Video)

Kandidatë për deputetë nga radhët e subjektit politik të Partisë Demokratike të Kosovës, janë takuar me banorë të fshatit Rogovë të Hasit. Ata janë shprehur të bindur në përkrahjen e kësaj ane për koalicionin PDK, AAK, dhe Nisma.

Artikulli i plotë: Kandidatë për deputetë nga PDK-ja takohen me banorë të Rogovës së Hasit (Video)

Ka ndërruar jetë, specialisti i otorinolaringologjisë, Arsim Hoxha. Hoxha,poashtu për disa vite me radhë ishte drejtor i spitalit rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë. Për këtë, ky institucion shëndetësor organizoi mbledhje komemorative për të nderuar jetën dhe veprën e specialistit të ORL-së, Dr. Arsim Hoxha.

Artikulli i plotë: Ndërron jetë specialisti i ORL-së, Dr. Arsim Hoxha (Video)

Kështu u prit kandidati për kryeministër të Kosovës, Albi Kurti, së bashku me kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, nga aktivistë dhe banorë të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Vetëvendosje në Gjakovë: Me 11 Qershor votoni kundër krimit dhe korrupsionit (Video)

Koalicioni parazgjedhor LDK AKR e Alternativa edhe në Gjakovë bën hapjen e fushtës zgjedhore. Të shumtë ishin njerëzit që erdhën për të ndjekur nga afër kandidatët për deputetë nga këto subjekte politike që janë në koalicion.

Artikulli i plotë: LDK-AKR-Alternativa hapin fushatën në Gjakovë (Video)

Në komunën e Gjakovës, ka qëndruar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. I pari i qveverisë shqiptare, pas takimit që ka pasur me presidentin e Kosovës, në ambientet e Carshisë së Vjetër, ka treguar arsyen e kësaj vizite në këtë qytet.

Artikulli i plotë: Edi Rama: Gjakova, qendër e qytetërimit (Video)

 Nga sot kanë filluar punimet për ndërtimin e rrugës "Bujar roka" që lidhet nga rreth rrotullimi në dalje të Gjakovës në drejtim të prizrenit e afër 1000 metra në hyrje të qytetit gjegjësisht në bllokun e  ri.

Artikulli i plotë: Nisin punimet në ndërtimin e rrugës ''Bujar Roka'' në Gjakovë (Video)

Në kuadër të fushatës elektorale kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në Gjakovë Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatërave Madanaj, Rracaj dhe Ramoc të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa zhvillon fushatë me banorët e fshatrave Madanaj, Rracaj, Ramoc dhe Dobrosh (Video)

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës Hajdar Beqa dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në komunën e Gjakovës mbajti takim elektoral me qytetarët e bashkësisë së 7-të dhe 8-të lokale në Gjakovë.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Hajdar Beqa zhvilloi fushatë me bashkësinë e 7-të dhe...

Green Art Center – Prishtina në bashkëpunim me organizatën qeveritare GIZ-SMS program, Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor si dhe me komunën e Gjakovës, organizuan aktivitet vetëdijesues me rastin e Ditës Botërore të Mjedisit. Qëllimi I këtij aktiviteti ishte ngritja e vetëdijes së komunitetit për ruajtjen e mjedisit ku jetojmë dhe veprojmë.

Artikulli i plotë: Shënohet dita botërore e mjedisit edhe në Gjakovë (Video)

Këtë serrë, një nga feremerët e fshatit Rogovë, e ka fituar si donacion nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë, dhe Zhvillimit Rural. E për të parë nga afër punën këtu, por edhe të të gjithë fermerëve të kësaj ane, erdhën kandidatë nga koalicioni LDK, AKR, dhe Alternativa.

Artikulli i plotë: Koalicioni LDK, AKR, dhe Alternativa takohen me fermerët e Rogovës së Hasit (Video)

Në sallën e sporteve  “Shani Nushi”  u mbajt turneu tradicional I boksit për nderë të 14 qershorit ditës së çlirimit të Gjakovës. Në këtë turne morën pjesë të gjitha klubet e boksit nga Kosova. Fitues I këtij turneu u zgjodh bokseri I klubit të boksit “Sport Center” Besart Kurhaski. 

Artikulli i plotë: Besart Kurhaski shpallet fitues i turneut individual të boksit në Gjakovë (Video)

Në tubimin elektoral të zhvilluar me banorët e fshatit Cermjan të komunës së Gjakovës, kandidati për deputet në kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës Hajdar Beqa tha se guximshëm  kërkoj votën tuaj në mënyrë që të angazhohemi dhe përkushtohemi në vlerat të cilat I ka krijuar PDK.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga PDK Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatit Cermjan (Video)

Në takimin elektoral të mbajtur me banorët e lagjës Dardania të qytetit të Gjakovës  kandidatët për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës dhe partnerët tjerë partiak thanë se 11 qershori do të jetë dita e zhvillimit ekonomik, krijimit të vendeve të reja të punës, integrimit evropian dhe liberalizimit të vizave.

Artikulli i plotë: Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së takohen me banorët e lagjës Dardania (Video)

Kandidati për deputet në kuvendin e Kosovës dhe njëherit  kryetari I degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Gjakovë, Hajdar Beqa mbajti takim elektoral me banorët e nëndegës së tretë të bashkësisë lokale në Gjakovë.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet nga PDK Hajdar Beqa takohet me banorët e nëndegës së tretët të bashkësisë...

Gjatë një takimi elektoral me banorët e fshatit Dujakë të komunës së Gjakovës kandidatët për deputet në kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës e shpalosën programin qeverisës të koalicionit PDK-AAK-NISMA.

Artikulli i plotë: Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së takohen me banorët e fshatit Dujakë (Video)

Kjo nuk është hera e parë që Partia e Drejtësisë, dega në Gjakovë, shtron iftar për nder të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë mbrëmje, ku të ftuarit ishin nga kategori të ndryshme shoqërore , fjalën hyrëse e morri kryetari i këtij subjekti politik në Gjakovë Bahri Bokshi, si dhe kryetari i Bashkësisë Islame në këtë komunë, Ahmet Efendi Hoxha.

Artikulli i plotë: Partia e Drejtësisë prezanton kandidatët për deputetë në Gjakovë (Video)

Kandidatët për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Koosvës së bashku me parterët politik zhvilluan takim elektoral me banorët e fshatërave Novosellë dhe Trakaniq të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së takohen me banorët e fshatërave Novosellë dhe Trakaniq...

Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së së bashku me partnerët tjerë politik janë takuar me banorët e fshatërave Skivjan dhe Osek të komunës së Gjakovës. Kandidanti për deputet në kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës  dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në Gjakovë,  Hajdar Beqa iu drejtua të pranishmëve duke thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA  do të jetë fitorja e juaj, vota e juaj do të kthehet në punë për 4 vite.

Artikulli i plotë: Kandidatët për deputet nga radhët e PDK-së takohen me banorët e fshatërave Skivjan dhe Osek (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing