Kosova
Shkronjat

Njësiti policor gjatë një pike kontrolli ka tentuar që ta ndalojë veturën Land Rover të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull i komunitetit serb, ku i njëjti në ikje e sipër ka shtënë me armë zjarrit në drejtim të zyrtarëve policorë.

I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe pas intervistës me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Mitrovicë, derisa nuk raportohet për të lënduar. /KosovaPress/