Kosova
Shkronjat

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, është duke zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Pretendenti për postin e kreut të ekzekutivit dhe diplomati britanik në këtë takim, që po mbahet në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, janë duke biseduar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës.

Haradinaj një ditë më parë ka pritur në zyrën e tij ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markus, me të cilin kanë biseduar për të njëjtën temë.