Kështu i’u organizua ceremonia e pensionimit, dy mësimdhënëseve në shkollës e mesme të Mjekësisë “Hysni Zajmi” Gjakovë. Ferjall Sahatqija dhe Pashke Ndrecaj po e kanë të vështirë këtë moment të ndarjes nga kolegët dhe nxënësit. Megjithatë, vitet e mësimdhënies në këtë institucion të arsimit do t’i kenë kujtimet më të bukura të jetës së tyre profesionale.

Artikulli i plotë: Në shkollën e mjekësisë "Hysni Zajmi" në Gjakovë pensionohen dy mësimdhënëse (Video)

Kandidatë për deputetë nga radhët e subjektit politik të Partisë Demokratike të Kosovës, janë takuar me banorë të fshatit Rogovë të Hasit. Ata janë shprehur të bindur në përkrahjen e kësaj ane për koalicionin PDK, AAK, dhe Nisma.

Artikulli i plotë: Kandidatë për deputetë nga PDK-ja takohen me banorë të Rogovës së Hasit (Video)

Zyrtarë komunalë, mësimdhënës, nxënës dhe banorë të fshatit Rogovë të Hasit, sot u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të ulët “Haxhi Hoti”. Ata erdhën që të shohin nga afër programin festiv të përvjetorit të themelimit të këtij institucioni të arsimit.

Artikulli i plotë: Shënohet përvjetori i themelimit të shkollës "Haxhi Hoti" në Gjakovë (Video)

Kështu u prit kandidati për kryeministër të Kosovës, Albi Kurti, së bashku me kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, nga aktivistë dhe banorë të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Vetëvendosje në Gjakovë: Me 11 Qershor votoni kundër krimit dhe korrupsionit (Video)

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës  nga Partia Demorkatike e Kosovës Hajdar Beqa në takimin elektoral me banorët e fshatit Gerqinë të rajonit të Hasit shpalosi programin qeverisës të koalicionit PDK-AAK-NISMA, e me këtë ai rast kërkoi edhe votën e banorëve të kësaj ane.

Artikulli i plotë: Kandidati për deputet Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatit Gërqinë (Video)

Në komunën e Gjakovës, ka qëndruar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. I pari i qveverisë shqiptare, pas takimit që ka pasur me presidentin e Kosovës, në ambientet e Carshisë së Vjetër, ka treguar arsyen e kësaj vizite në këtë qytet.

Artikulli i plotë: Edi Rama: Gjakova, qendër e qytetërimit (Video)

Në takimin elektoral të mbajtur me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit, kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëherit kryetar I këtij subjekti politik në Gjakovë, Hajdar Beqa  tha se votën  tuaj sdo ta marr si privilegj por si përgjegjësi, andaj kërkoj ta besoni konceptin fillimi I ri sepse do të marrim vendime të mëdha për qytetarët e Republikës së Kosovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa takohet me banorët e fshatit Pnish të rajonit të Hasit (Video)

Në kuadër të fushatës elektorale kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës dhe njëherit kryetari I degës së PDK-së në Gjakovë Hajdar Beqa u takua me banorët e fshatërave Madanaj, Rracaj dhe Ramoc të komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Hajdar Beqa zhvillon fushatë me banorët e fshatrave Madanaj, Rracaj, Ramoc dhe Dobrosh (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing