Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar të dyshuarin mashkull, pasiqë i njëjti në bashkëpunim me një të dyshuar tjetër i cili gjendet në arrati, kanë përdoruar fjalë fyese pranë lapidarit të Dëshmorëve të Kombit.

Artikulli i plotë: Fyen dëshmorët e kombit, arrestohet një person në Suharekë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një kolumne për mediumin e njohur amerikan “Politico.eu”, edicioni për Evropën, është shprehur se pas viteve të bashkëpunimit me NATO-n, Kosova është e gatshme për të krijuar forcës e saj mbrojtëse.

Artikulli i plotë: Thaçi: Kosova e gatshme për të intensifikuar angazhimet e saj për sigurinë në Ballkan

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, vizituan vendin ku pritet të nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Artikulli i plotë: Mustafa: Me ndërtimin e Stadiumit Kombëtar Kosova konkurron me vendet e BE-së

Aleanca Veri Atlantike tha se do ta mbështesë Forcën e Sigurisë së Kosovës brenda mandatit aktual, ndërsa e ka lënë të hapur çdo opsion nëse mandati i FSK-së ndryshon pas nismës së Prishtinës zyrtare që kjo të bëhet përmes ligjit.

Artikulli i plotë: NATO: Mandati dhe misioni i FSK-së, çështje e institucioneve të Kosovës

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing