Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott sot ka qëndruar për vizitë në Gjakovë, me c’rast është pritur nga kryetari I komunës Ardian Gjini, i cili e vlerësoj lartë këtë vizitë, duke thënë se Britania është shtet mik i Kosovës, duke shtuar se kontakti dhe bashkëpunimi me këtë shtet por edhe ambasadën e saj në vend do të vazhdojnë më tutje.

Artikulli i plotë: Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott viziton Gjakovën (Video)

Organizata e Kryqit të Kuq në Gjakovë mbajti takimin e fundvitit me partnerët lokal ku u bë prezantmimi I punës 1 vjeqare. Sfidat, puna dhe arritjet që ka pasur kjo organizatë u prezantuan përmes aktiviteteve që janë organizuar gjatë një viti e që sipas tyre janë të shumta .

Artikulli i plotë: Organizata "Kryqi i Kuq" mbajti takimin e fundvitit me partnerët lokal (Video)

E mbushën sallën plot e përplot. I gjithë ky publik erdhi për të parë nga afër perfomancën e këngëtarëve tyre të preferuar në koncertin humanitar “Për një vit të ri më të ndritshëm” i cili u organizua nga të rinjët e organizatës joqeveritare “INNO”.

Artikulli i plotë: Koncerti humanitar e mbushi sallën e pallatit "Asim Vokshi" përplot (Video)

 “20 vite në shërbim të viktimave të dhunës ne familje, prespektiva e së ardhmës ne mbrojtje nga dhuna në familje” kjo ishte tema e konferencës së organizuar nga Shtëpia e Sigurt në Gjakovë dhe mbështetur nga nga KCSF, UN-Women zyra në Kosovë.

Artikulli i plotë: Strehimorja "Shtëpia e Sigurt" shënon 20 vjetorin e themelimit (Video)

Në sallën e sporteve “Shani Nushi” në Gjakovë është zhvilluar ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor në ligën e parë të basketbollit ndëermjet klubit Vëllaznimi dhe Prishtina e Re.Skuadra gjakovare pati dominim total në parket, tregoj lojë më të mirë dhe arriti të mposht skuadren prishtinase me rezultat të thellë 84-67.

Artikulli i plotë: KB “Vëllaznimi” e mbyll stinorin vjeshtor pa humbje (Video)

Komuna e Gjakovës, gjegësisht drejtoria për buxhet dhe financa ka përmbushur planin e të hyrave vetanake vjetore në vlerë prej 3,600,000 euro, por deri në fund të dhjetorit kjo shifër do të pësojë rritje kështu ka thënë drejtori i këtij dikasteri Durim Halilaj.

Artikulli i plotë: Për të dytin vit me radhë komuna e Gjakovës kalon në buxhet suplementar (Video)

Vazhdojnë të jenë të përpiktë dhe shumë të përkushtuar në stërvitje. Hendbollistët e Vëllaznimit në vitet e fundit po tregojnë më shumë suksese në fushën sportive. Entuziazmi I djelmoshave gjakovar nuk po mungon edhe tani kur dihet që tashmë e kanë siguruar fazen e play-off-it. Kryetrajneri Nexhdet Dobroshi tha se pavarësisht sfidave angazhimi nuk do të mungojë edhe ne ndeshjet e radhës.

Artikulli i plotë: KH “Vëllaznimi” siguron fazën e play-off-it (Video)

Duke e ditur që tani më temperaturat do të vazhdojnë të zbresin kompania rajonale e ujësjellësit “Gjakova” apelon tek konsumatorët që  të tregojnë kujdes të shtuar për ujëmatësit që i kanë të instaluar në shtëpitë e tyre.

Artikulli i plotë: KRU ” Gjakova” apelon tek konsumatorët që të kujdesen për ujëmatësit (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

 

Kontakt info:


Rruga: Kolë LLeshi nr28
Gjakovë
Kosovë
50000
 info@syri-vision.tv
 +383390329777
 +38344666190

marketing