Një diskutim me të rinjtë e komunës së Gjakovës, pranë sheshit “Ali Podrimja”. Ky është aktiviteti i radhës i subjektit politik “Alternativa”, dega në Gjakovë.

Në hyrje të këtij takimi me të rinj, kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila është shprehur se komuna që ajo drejton ka dëshmuar se mund të jetë shembull për Kosovën, sa i përket komunikimit të hapur me të rinjtë dhe organizatat rinore.

Në këtë diskutim folën edhe kandidatët e kësaj partie për deputetë në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

I pranishëm në këtë aktivitet, ishte edhe Ilir Deda, poashtu kandidat për deputet nga radhët e kësaj partie.

Më pas të rinjtë prezentë në këtë diskutim, patën mundësinë të bëjnë edhe fotografi selfie me Kusari-Lilën dhe anëtarët e tjerë të Alternativës, pasi vetë emri i aktiviteti ishte “Selfie me Mimozën”. Dhe në fund ata patën edhe një kafe të përbashkët në Çarshinë e Vjetër./Tv Syri Vision/

Klubi I hendbollit Shqiponja ka triumfuar mbrëmë në ndeshjen e dytë të Play-Off-it, duke e mposhtur klubin e hendbollit Prishtina me rezultat 37-30, ndeshje kjo e cila u zhvillua në kuadër të Superligës në konkurencën e femrave.

Artikulli i plotë: KH "Shqiponja" mposht KH "Prishtinën" me rezultat 37:30

Kryetarja e komunës së Gjakovë Mimoza Kusari-Lila ka pritur sot në takim menagjmentin dhe basketbollistët e klubit "Vëllaznimit".

Artikulli i plotë: Kampioni I Kosovës në grupmoshën U18 KB “Vëllaznimi”, vizitojnë kryetaren Kusari-Lila (Video)

Në kuadër të fushatës promovuese për ndihmën juridike falas  në komunën e Gjakovës u mbajt një tryezë diskutimi për informimin dhe promovimin e të drejtës së qytetarëve për qasje në drejtësi. Me këtë rast të pranishëm ishin përfaqësues të institucioneve të drejtësisë, përfaqësues të zyreve ligjore si dhe përfaqësues të organizatave joqeveritare.

Artikulli i plotë: Edhe në Gjakovë u promovua fushata për ndihmën juridike falas (Video)

Ansambli I aktorëve të Teatrit të Qytetit në Gjakovë mbrëmë sollën premierën e shfaqjes “Zërat pas skene”, nën regjinë e Ilir Bokshit. Ky ishte projekti I dytë për këtë vit për Teatrin e Gjakovës pas inskenimit të dramës “Martir”.

Artikulli i plotë: U shfaq premiera “Zëra pas skene” në Teatrin e Qytetit të Gjakovës (Video)

Nxënës të klasëve të nënta të kësaj shkolle në komunën e Gjakovës, po nisin plotësimin e testit të arritshmërisë. E një proces i tillë, pas të cilit ata do të kalojnë në një nivel tjetër të arsimimit, i’u nënshtruan edhe shumë nxënës të tjerë nëpër qendra të tjera të testimit.

Artikulli i plotë: Semimaturantët gjakovarë i nënshtrohen testit të arritshmërisë (Video)

Me një manifestim të mirë në orët mbrëmjes, Kolegji “Mehmet Akif” në Gjakovë ka shënuar diplomimin e maturantëve të gjeneratës së 4-të, me  ç’rast diplomat i kanë marrë 21 maturantë. Në këtë ceremoni në mesin e të ftuarve ishin edhe përfaqësues të institucioneve arsimore të komunës së Gjakovës si dhe prindërit e maturantëve të sapo diplomuar.

Artikulli i plotë: Diplomoi gjenerata 4-të e kolegjit “Mehmet Akif” në Gjakovë (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

kontakt info:

Rruga: Kolë LLeshi nr28

Gjakovë
Kosovë
50000
Email: info@syri-vision.tv

Telefoni: +381390329777

Celular: +37744666190

marketing