Në nderim të veprës dhe flijimit për lirinë e Kosovës me një akademi përkujtimore e organizuar nga komuna e Gjakovës dhe komuna e Deçanit u përkujtuan dëshmorët e kombit nga fshatërat Sllup, Hereq dhe Dujakë në njëzet vjetorin e rënies së tyre.

Artikulli i plotë: Gjini: Obligimi ynë është forcimi i lirisë dhe shtetit tonë (Video)

Në këtë konferencë regjionale ku pjesëmarrës ishin zyrtarë komunal dhe drejtor të gjimnazeve nga komunat si Ferizaji, Gjilani, Dragashi,  Prizreni etj u informuan për projektin “Përkrahja e adoleshentëve pas mësimit të rregullt” si dhe mënyrën e zgjerimit të këtj projekt I cili organizohet nga After School Support for Teens dhe është financuar nga USAID dhe zbatohet nga  nga Qendra për Arsimin e Kosovës.

Artikulli i plotë: USAID njofton komunat tjera për projektin “Përkrahja e adoleshentëve pas mësimit të rregullt”...

Sot në orët e para të mengjesit diku rreth orës 07:50 minuta Policia e Kosovës ka marrë një informatë nga një qytetar se në rrugën Gjakovë-Goden gjendet një trup I pajetë brenda një automjeti. Drejtori I drejtorisë rajonale të policisë në Gjakovë,  nënkolonel, Ahmet Hasi ka thënë për televizionin Syri Vision  se viktimë e këtij rasti është aktori gjakovar Art Kurti që së fundi u angazhua si këshilltar në kabinetin e kryetarit të Komunës së Gjakovës.

Artikulli i plotë: Policia jep detaje mbi vdekjen e Art Kurtit: Pranë tij u gjet një pistoletë (Video)

Mbeshtetja ndaj Klubit të hendbollit “Vëllaznimi” po vazhdon. Finance and accounting është biznesi i radhës qe iu bashkua kesaj nisiative.  

Artikulli i plotë: Finac L.L.C. - Finance and accounting bëhet “Sponzor i Argjendtë” i ”KH “Vëllaznimi” (Video)

Artikuj te tjere...

Reklamoni këtu

kontakt info:

Rruga: Kolë LLeshi nr28

Gjakovë
Kosovë
50000
Email: info@syri-vision.tv

Telefoni: +381390329777

Celular: +37744666190

marketing