Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar një ndeshje të madhe ndaj Islandës, por nuk i ka prirë fati, pasi ka humbur në fund me rezultat 2-1. Kosova luajti një ndeshje të madhe dhe ishte kërkuese gjatë gjithë pjesës së parë, por nuk kishte fat për të gjetur golin, teksa pranoi edhe dy gola naiv.

Artikulli i plotë: Kosova humb nga Islanda, por na bën krenarë me paraqitjen

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka kërkuar nga lojtarët që të ngriten dhe të largojnë ekipin nga kriza sa më shpejt që është e mundur. Mustafi ka bërë një deklaratë të fortë për të motivuar ekipin që të dalë nga forma.

“Ne nuk kemi luajtur në bazë të potencialit që kemi. Si ekip ne mund të shfrytëzojmë pushimet e kombëtareve për t’u rifreskuar dhe për të hyrë fuqishëm në fushë”.

Trofeu i dedikuar për fituesin e UEFA Super Cup, finalja mes të cilëve do të luhet në arenën kombëtare “Telekom Arena” në Shkup, sot dashamirët e futbollit në vendin tonë do të kenë mundësi ta shohin para shtëpisë së futbollit në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kupa do të eksponohet prej orës 9 deri në orën 18 dhe me këtë rast do të angazhohet fotograf zyrtarë, i cili do t’i fotografojë të pranishmit, fëmijët dhe ekipet pjesëmarrëve në ligën për fëmijë të FFM-së.

Ndeshja e UEFA Super Cup do të luhet më 8 gusht të këtij viti.

Ëndrra e Leicester City po vazhdon në Champions Leauge pasi ata në ndeshjen e dytë mposhtën skuadrën spanjolle Sevilla me rezult 2:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 3:2 ata kaluan në qerekfinale.

Artikulli i plotë: Leicester bën historinë, kalon për herë të parë në qerekfinale të Uefa Champions League (Video)

Në fjalën e tij gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të FSHF-së, trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi u shpreh: “Mirëdita të gjithëve! Jam këtu për t’iu falënderuar për mbështetjen që i keni dhënë të gjithë Kombëtares në rrugëtimin e saj drejt ‘Euro 2016’”.

Artikulli i plotë: De Biasi flet në Asamble, ja çfarë thotë për Kombëtaren

Majlinda Kelmendi është bërë ambasadore e organizatës “Care For Kosovo Kids”, ku do të ndihmojë në fushatën për të ndihmuar fëmijët që mjekohen nga kanceri dhe leukemia në Klinikën e Pediatrisë në QKUK.

Artikulli i plotë: Majlinda Kelmendi dhuron simbolet e Rios për të ndihmuar fëmijët e sëmurë
Faqja 1 nga 2
marketing