Sport
Shkronjat

Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko pritet të kenë një përsëritje të meçit të që u zhvillua ditë më parë në Wembley

Promoteri angleze, Eddie Hearn e ka pranuar se do të dëshironte shumë të shihte një përsëritje të meçit ndërmjet  Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko.

“Ishte një ndër luftërat më të mira që kam parë ndonjëherë, çdokush dëshiron ta shoh këtë përballje sërish. Atëherë pse jo? Ky është dueli i ardhshëm që e dëshiroj”, ka thënë Hearn.

Kujtomë se Joshua do të mund të ndeshet për të mbrojtur titullin e botës edhe me Deontay Wilder, Joseph Parker dhe Tyson Fury. /Express/