Luis Enrique e ka lëvduar Lionel Messin pasi u tregua vendimtar në fitoren e Barcelonës në El Clasico. Superylli argjentinas i shënoi dy nga tre golat e katalunasve në triumfin prej 3-2 ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Artikulli i plotë: Enrique: Messi është vendimtar edhe kur është duke ngrënë darkë

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por arritën t’i lansojnë vetëm katër goditje në kuadratin e portës.

Artikulli i plotë: Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit,...

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar një ndeshje të madhe ndaj Islandës, por nuk i ka prirë fati, pasi ka humbur në fund me rezultat 2-1. Kosova luajti një ndeshje të madhe dhe ishte kërkuese gjatë gjithë pjesës së parë, por nuk kishte fat për të gjetur golin, teksa pranoi edhe dy gola naiv.

Artikulli i plotë: Kosova humb nga Islanda, por na bën krenarë me paraqitjen

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka kërkuar nga lojtarët që të ngriten dhe të largojnë ekipin nga kriza sa më shpejt që është e mundur. Mustafi ka bërë një deklaratë të fortë për të motivuar ekipin që të dalë nga forma.

“Ne nuk kemi luajtur në bazë të potencialit që kemi. Si ekip ne mund të shfrytëzojmë pushimet e kombëtareve për t’u rifreskuar dhe për të hyrë fuqishëm në fushë”.

Trofeu i dedikuar për fituesin e UEFA Super Cup, finalja mes të cilëve do të luhet në arenën kombëtare “Telekom Arena” në Shkup, sot dashamirët e futbollit në vendin tonë do të kenë mundësi ta shohin para shtëpisë së futbollit në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kupa do të eksponohet prej orës 9 deri në orën 18 dhe me këtë rast do të angazhohet fotograf zyrtarë, i cili do t’i fotografojë të pranishmit, fëmijët dhe ekipet pjesëmarrëve në ligën për fëmijë të FFM-së.

Ndeshja e UEFA Super Cup do të luhet më 8 gusht të këtij viti.

marketing