Trofeu i dedikuar për fituesin e UEFA Super Cup, finalja mes të cilëve do të luhet në arenën kombëtare “Telekom Arena” në Shkup, sot dashamirët e futbollit në vendin tonë do të kenë mundësi ta shohin para shtëpisë së futbollit në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kupa do të eksponohet prej orës 9 deri në orën 18 dhe me këtë rast do të angazhohet fotograf zyrtarë, i cili do t’i fotografojë të pranishmit, fëmijët dhe ekipet pjesëmarrëve në ligën për fëmijë të FFM-së.

Ndeshja e UEFA Super Cup do të luhet më 8 gusht të këtij viti.

Ëndrra e Leicester City po vazhdon në Champions Leauge pasi ata në ndeshjen e dytë mposhtën skuadrën spanjolle Sevilla me rezult 2:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 3:2 ata kaluan në qerekfinale.

Artikulli i plotë: Leicester bën historinë, kalon për herë të parë në qerekfinale të Uefa Champions League (Video)

Në fjalën e tij gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të FSHF-së, trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi u shpreh: “Mirëdita të gjithëve! Jam këtu për t’iu falënderuar për mbështetjen që i keni dhënë të gjithë Kombëtares në rrugëtimin e saj drejt ‘Euro 2016’”.

Artikulli i plotë: De Biasi flet në Asamble, ja çfarë thotë për Kombëtaren

Majlinda Kelmendi është bërë ambasadore e organizatës “Care For Kosovo Kids”, ku do të ndihmojë në fushatën për të ndihmuar fëmijët që mjekohen nga kanceri dhe leukemia në Klinikën e Pediatrisë në QKUK.

Artikulli i plotë: Majlinda Kelmendi dhuron simbolet e Rios për të ndihmuar fëmijët e sëmurë
marketing