Samsung (SSNLF) zbuloi smartfonin e fundit, Galaxy S8. Karakteristika e veçanta të këtij telefoni janë ekrani që shkon deri në skajet e tij, si dhe një asistent virtual i quajtur Bixby. Por a mundet ky lloj telefoni që të joshë të apasionuarit pas telefonëve IPhone?

Artikulli i plotë: Samsung ka vënë presion mbi Apple me Galaxy S8

Themeluesi i rrjetit më të madh social në botë, Facebook, Mark Zuckerberg, do të bëhet baba i vajze, për herë të dytë. Lajmin e ka bërë publik vetë themeluesi i Facebook-ut në profilin e tij në këtë rrjet social, shkruan Revista Class, transmeton Portalb.mk

Artikulli i plotë: Mark Zuckerberg ndan me të gjithë një lajm të mrekullueshëm (Foto)

Teksa Facebook thotë se mbrojtja e privatësisë së përdoruesve të tij është prioriteti kryesor, disa informacione do të bënit mirë që të mos i linit në profil, si adresa e shtëpisë apo shkolla që keni ndjekur.

Artikulli i plotë: Këto 10 gjëra duhet t'i fshini menjëherë nga Facebook-u

Prodhuesi gjerman në Auto- Sallonin e Gjenevës e ka prezantuar karavanin e Serisë 5 si dhe modelet e ristilizuar të Serisë 4.

Pas versionit limuzinë, BMW, opinionit automobilistik ia ka prezantuar edhe Serinë 5 Touring, transmeton koha.net.

Artikulli i plotë: Luksoz, praktik: BMW Seria 5 Touring për vitin 2017
Faqja 1 nga 2
marketing