Teknologji
Shkronjat

Modeli M760Li xDrive i BMW është definicioni i një modeli luksoz, që është në gjendje të sfidojë edhe veturat më luksoze në botë.

Arsyeja pse kjo veturë është aq e mirë qëndron edhe tek motori V12, që prodhon plot 600 PS (592 kuaj-fuqi).

Me fjalë të tjera, pjesa luksoze dhe performanca e jashtëzakonshme kombinohen shumë mirë së bashku, transmeton Gazeta Express.

Vetura arrin që nga 0 deri në 100kmh të shpejtojë për vetëm 3.9 sekonda.