Teknologji
Shkronjat

OnePlus pritet të lansojë telefonin e ri OnePlus 5, i cili raportohet se do të ketë specifika të fuqishme.

Telefoni i ri do të ketë ekranin 5.5-inç Full HD me rezolucion 1920x1080 pixels. Ky është ekran i njëjtë që tashmë gjendet te OnePlus 3.

Pajisja do të posedojë procesorin Qualcomm Snapdragon 835 me 6 gigabajt RAM dhe 128 GB memorie të brendshme.

Te ky telefon do të ketë kamera të përditësuara. OnePlus 5 do të ketë kamerën e dyfishtë, edhe pse nuk dihen pixelët e tyre.

OnePlus 5 ka baterinë e re 3600 mAh, e cila do të mbushet 25 për qind më shpejt.

Data e lansimit të këtij telefoni ende nuk është bërë e ditur.

TEMAT: